Glamour focení

Focení glamour, boudoir a akt

Pojďme se nejprve podívat na rozdíl u focení glamour, boudoir a akt.

Co je glamour focení

Slovo glamour znamená v angličtině půvab, přitažlivost nebo osobní kouzlo. Glamour focení láká mnoho žen, ale často je od focení odradí jejich (ne)sebevědomí. Přitom krásné glamour fotografie může mít každá žena.

Glamour focení má za cíl především zobrazení ženské krásy, přirozenosti a smyslnosti. Glamour fotky lákají do světa rafinovaného půvabu, přitažlivosti a tajemství. I když řada lidí spojuje glamour fotky s nahotou, ta rozhodně není jejich cílem. Cílem glamour focení je především zobrazení kouzla jemných náznaků a prvek tajemství.

Představte si třeba částečně rozhalenou košili nebo kus ledabyle přehozené šály, průsvitné látky nebo květinu, která nechává prostor pro představivost. Cílem glamour je v prvé řadě zachytit krásu a přitažlivost ženského těla, ale nejedná se o explicitní nahotu. Důležité je, aby na fotce žena působila krásně, přitažlivě a vzbuzovala touhu.

Co je boudoir focení

Boudoir (nebo budoár) je původně privátní místnost nebo komnata pro dámu, která obsahovala její osobní věci jako šatník, postel nebo další nábytek. Jednalo se o soukromý prostor, do kterého neměli návštěvníci domu přístup. Při boudoir focení dáma zve diváky k nahlédnutí do svého intimního prostoru.

Cílem boudoir focení je zachytit intimní a svůdné fotografie, které jsou zároveň velmi jemné a decentní. Často jsou pořizovány ve svůdném spodním prádle a evokují právě probíhající oblékání, odpočívání v křesle nebo lenošení v posteli. Typické pro boudoir fotografování je interiérové focení v posteli, v ložnici nebo na designové lenošce.

Fotografování probíhá v ateliéru vybaveném pro boudoir s postelí, lenoškou s umělým krbem a podobným zátiším. Nebo je také možné v domácím prostředí u vás.

Co je fotografický akt

Fotografický akt vychází z malby, kdy se staří mistrové snažili o zachycení nahého nebo částečně nahého těla. Zatímco glamour nebo boudoir pracuje více s náznaky, při aktu je zobrazeno nahé tělo. Cílem aktu je zobrazení krásy nahého těla a nikoliv vyvolání sexuálního vzrušení (nemá tedy nic společného s erotikou apod.).

Proč si pořídit glamour fotky?

Vkusné a smyslné fotografie dodávají ženám sebevědomí. Nezáleží na vaší postavě, věku, nebo drobných vadách na kráse. Každá žena je krásná a smyslem nejen glamour fotografie je tuto krásu objevovat a zobrazit. Přirozené a decentní fotografie vám mohou pomoci objevit vaši krásu a zlepšit sebevědomí.

Glamour focení může být příjemným zážitkem na celý život, díky kterému v sobě objevíte smyslnost a krásu. Možná budete na začátku bojovat s menší nervozitou, ale výsledek bude stát za to. Budete se cítit báječně a možná se odhodláte i ke splnění dalších fantazií a snů.

Cílem každého focení je pro mě především vystihnout fotografovaného člověka a není nutné přesně rozlišovat zda se jedná o glamour, boudoir nebo jiný styl focení. Nebudu vás nutit do nucených, vyumělkovaných póz nebo situací, ve kterých se nebudete cítit dobře. Snažím se o vaši maximální spokojenost a udělám vše pro to, abyste si odnesli fotky, které vám zvednou sebevědomí a udělají radost.

Glamour focení venku

Glamour focení venku je ideální na vaše oblíbeném místě – v lese, u rybníka, na louce nebo kdekoliv se cítíte příjemně.

Menší nevýhodou focení venku je počasí a roční doba. Pokud nepatříte mezi zaryté příznivce otužování, není možné nafotit fotky ve spodním prádle ve sněhu. Další nevýhodou focení venku je nutnost dostatku slunečního světla – v zimním období je ideální začít fotit alespoň 2 hodiny před západem slunce. V létě je naopak lepší fotit později odpoledne mimo největší horko a ostré slunce.

Velkou výhodou venkovního focení je větší volnost pohybu a vyjádření se, kdy nejste limitováni menším prostorem ateliéru.

Glamour focení v ateliéru

Pro glamour focení se přímo nabízí ateliérové focení ve speciálně vybaveném ateliéru pro glamour i boudoir v ateliéru v Českých Budějovicích. Má velkou výhodu v tom, že fotografujeme za stejných světelných podmínek – nezáleží na tom, jestli mrzne, je zataženo nebo prší. Kromě klasických fotopozadí je ateliér vybaven i glamour a boudoir koutkem s boudoir postelí a lenoškou s umělým krbem.

Kde fotografuji glamour

Venkovní glamour focení je možné v okolí Českých Budějovic, Tábora, Veselí nad Lužnicí nebo jinde. Fotografování v ateliéru je možné v Českých Budějovicích nebo v interiéru u vás doma (po předchozí domluvě a pokud to umožňuje dostatek prostoru).

Cenu glamour focení najdete v ceníku.

Glamour fotogalerie

Všechny fotografie byly zveřejněny s písemným souhlasem fotografovaných lidí.

PORTFOLIO