Loading...
O mně 2017-12-23T15:30:57+00:00

JAK JSEM SE DOSTAL K FOTOGRAFOVÁNÍ

Fotografování mě bavilo už od dětství, ale opravdu intenzivně se mu věnuji posledních několik let. Svými fotografiemi se snažím vystihnout krásu okamžiku, sílu lidských emocí, genius loci zajímavého místa nebo cokoliv jiného, co stojí za zvěčnění. Fotografie je pro mě možnost, jak zastavit čas v přítomném okamžiku a sdělit toto poselství dalším lidem. Zároveň tím člověk vypovídá i něco o sobě a o tom, jak se dívá na svět.

CO MĚ NA FOTOGRAFOVÁNÍ NEJVÍCE BAVÍ

Mám radost, že si mé fotky budou lidé prohlížet třeba i za mnoho let a připomínat si, co prožili, a já měl možnost to zachytit. Nejvíce je to znát u svateb a jiných důležitých momentů, které se (většinou) již neopakují. Rád fotím portréty, na kterých mě nejvíce baví, když se podaří nechat vyniknout něco z osobnosti a emocí fotografovaného člověka. Při procházkách přírodou rád fotím krajinky, ale líbí se mi i města, především v noci. Kromě fotografování mám rád cestování, dobré (ideálně trochu exotické) jídlo, turistiku, filmy a rybaření.

Jako křesťan si uvědomuji, že vše, co je krásné, dobré a pravdivé nutně ukazuje i na svého Tvůrce a vážím si toho, že mohu tuto krásu předávat dál. Pokouším se vystihnout radosti, smutky a otázky člověka hledajícího smysl svého života. Zároveň si velmi vážím lidí, kteří mají jiný názor a postoje, ale snaží se žít svůj život poctivě a s láskou a jsou přístupní přátelskému dialogu.

“When words become unclear, I shall focus with photographs. When images become inadequate, I shall be content with silence.”
ANSEL ADAMS
“There is only you and your camera. The limitations in your photography are in yourself, for what we see is what we are.”
ERNST HASS
“Black and white are the colors of photography. They symbolize the alternatives of hope and despair to which mankind is subjected.”
ROBERT FRANK