Výběr fotografií 2018-04-30T21:34:39+00:00

Výběr fotografií

Platí pouze pro portrétní fotografování

Možnost výběru fotografií klientem nabízím pouze u fotografování portrétů a po předchozí domluvě. Cena za každou další fotografii navíc je uvedena v ceníku.

 

Poznámka: Jedná se o neupravené náhledy fotek, ze kterých si vyberete domluvený počet. Nehleďte prosím na to, jestli jsou některé z náhledů moc tmavé, mají nějaký barevný nádech (např. do zelena nebo fialova), potřebovaly by oříznout apod. Jsou to naprosto neupravené “digitální negativy”, které je nutné ještě zpracovat a vyretušovat, proto se na nich mohou objevovat chyby, které na výsledné fotografii nebudou.

Fotografuji pouze do formátu RAW (nikoliv přímo do JPG), takže je nutné všechny finální fotografie důkladně upravit. To je také jeden z důvodů, proč neposkytuji všechny nafotografované snímky. K úpravám používám pouze profesionální programy Adobe Lightroom a Adobe Photoshop.

Rozdíl mezi neupravenou a upravenou fotografií

Porovnejte neretušovaný obrázek přímo z foťáku (vlevo) s jeho upravenou a retušovanou verzi (vpravo). Stačí posunout slider zleva doprava a uvidíte, jak se obrázek mění.

Jak vybírat fotky:

  • Klikněte na odkaz www.janliska.eu/klient nebo jej zadejte do adresního řádku prohlížeče
  • Vyplňte jméno (Name) a heslo (Password), které jste ode mě dostali (pozor na malá a velká písmena)
  • Dostanete se na stránku s návodem v angličtině, klepněte nahoře na ikonku “Continue to image gallery”
  • Po klepnutí na náhled fotky uvidíte zvětšenou fotku, na které můžete označovat hvězdičkami a psát komentáře: dvěma hvězdičkami označte fotografie, které jste si vybrali ke zhotovení, jednou hvězdičkou můžete pracovně označovat fotky sami pro sebe např. pro váš vlastní předvýběr (k jedné hvězdičce nebudu přihlížet). Můžete využít i komentáře (např. “Tuto fotku prosím udělat v černobílé”).
  • Jak zjistím, kolik fotek už mám vybráno? Na stránce s náhledem miniatur klikněte nahoře na dvě hvězdičky (při najetí myší se zobrazí “Filter 2 stars (2)”), tím se nastaví filtr na výběr fotek, které mají přidané 2 hvězdičky. Filtr lze vypnout/zapnout kliknutím na ikonku vypínače nahoře nebo použitím klávesové zkratky pomocí stisknutí písmena “F” na klávesnici. Počet fotek uvidíte nahoře.
  • Až budete mít vybráno, klepněte nahoře vpravo na ikonku s obálkou (“Send the ratings to the photographer”), automaticky obdržím e-mail s vaším výběrem a budu vědět, že máte vybráno a mohu začít fotky zpracovávat.
  • Teď už se můžete těšit na krásné fotky 😉

V případě jakýchkoliv problémů se mi ozvěte.