Proč si vybrat právě mě za fotografa

Dnes je dobrý výběr fotografa velmi náročný a možná si říkáte, proč byste si v záplavě amatérských, poloprofi i profi fotografů měli vybrat právě mě. Ne každý, kdo si koupí pokročilý kompaktní fotoaparát nebo digitální zrcadlovku vám udělá kvalitní fotky. Rád bych vás přesvědčil, že pokud si vyberete mě, určitě neuděláte chybu :)

V několika kapitolách se zmíním, co je dobré promyslet pro správný výběr fotografa a co vám můžu nabídnout já.

A co vám tedy můžu na nabídnout já navíc?

Bohaté zkušenosti s fotografováním v kostelích a jiných sakrálních prostorech

Fotografovat svatbu nebo křest v kostele není kvůli světlu vůbec jednoduché: buď je světla málo, jsou tam příliš velké kontrasty tma/světlo nebo různé zdroje světla. Pokud fotograf není vybaven kvalitní fototechnikou a nemá dostatek zkušeností, s největší pravděpodobností nebudou fotky nic moc. Proto je důležitý výběr fotografa, který má zkušenosti a umí si poradit.

Mimo jiné jsem v letech 2014-2017 spolupracoval s projektem Člověk a víra sdružující fotografy, kteří fotografují různé církevní akce. Mám tedy bohaté zkušenosti s focením v kostelích a jen tak mě něco nezaskočí. Vy tak máte jistotu, že z vašeho jedinečného dne budete mít povedené fotografie. V hodně kostelích v jižních Čechách jsem již měl možnost fotit a znám místní kněze.

Spokojenost klientů

Při fotografování svateb, portrétů i rodin se vždy snažím vystihnout to, co „vyzařuje“ z osobnosti fotografovaného, jaký  je, a ne jen mechanicky „mačkat spoušť“. Snažím se, aby při focení byla uvolněná atmosféra a nebudu vás nutit do póz, které se k vám nehodí, nesluší vám nebo vám nejsou příjemné. Dobrá atmosféra při focení je znát i na výsledných fotkách. Vždy snažím maximálně vyhovět vašim očekáváním a přáním. Před samotným focením je samozřejmě možné si domluvit bezplatnou konzultaci, kde si popovídáme o vaší představě. Jak si ale můžete přečíst v referencích mých klientů, výsledné fotky pak stojí za to :)

Rozumná cena za kvalitní služby

Pro dobrý výběr fotografa by sice neměla být cena hlavním kritériem výběru, ale nikdo z nikdo z nás nemá peníze nazbyt. Ceny za fotografické služby se snažím udržovat nižší, aby byly výhodné pro klienta i pro mě.  Chápu, že někdo jiný vám může udělat fotky levněji nebo dokonce zadarmo, ale často to bývá na úkor kvality. Vydělané peníze investuji do koupi nové fototechniky a software, abych mohl poskytovat ještě kvalitnější služby.

Profesionální nafocení a zpracování fotografií

Fotografuji pouze do formátu RAW, který obsahuje o mnoho více obrazových informací než klasický formát JPG a je tak možné v počítači dále upravovat k dokonalosti. K úpravám používám placené profesionální programy, především Adobe Lightroom, dále Adobe Photoshop a další aplikace.

Vzhledem k tomu, že nefotografuji do méně kvalitního formátu fotografií JPG, ale pouze do bezztrátového formátu RAW, nemohu poskytnout všechny nafotografované snímky (teprve po úpravách je převádím pomocí speciálního softwaru do JPG formátu).

Prohlédněte si mé fotky

Moje fotky si můžete prohlédnout v mém portfoliu zde na webu.

Najdete mě na Facebooku: www.facebook.com/jan.liska.fotograf

Nebo Instagramu: www.instagram.com/janliska.eu

Stále nejste rozhodnuti?

Rozumím, že výběr fotografa především pro důležité životní události je náročný a je potřeba si vše promyslet. Proto nabízím možnost bezplatné osobní konzultace, kde probereme vaše představy a očekávání.