Rodinné focení

Podzimní rodinné foto v Českých Budějovicích

Rodinné foto nemusí být nuda a i v říjnu se dá v Českých Budějovicích najít spousta krásných míst na focení rodin. O tom jsem se mohl přesvědčit při fotografování jedné krásné rodinky, kterou jsem fotil jen pár minut od centra Českých Budějovic. Nepotřebovali jsme na to ani perfektně zařízený fotoateliér, stačilo jen využít Budějckých zákoutí kousek od centra.

Mám rád, když je rodinné focení zábava nejen pro rodiče a fotografa, ale když to baví i děti a moc nepřemýšlí nad tím, že je zrovna fotografuji. Proto se snažím brát focení rodin jako rodinnou procházku, kde jsem jen ten „rodinný známý“ s foťákem. To je o hodně snazší, když už rodinu s dětmi fotografuji poněkolikáté. Děti (ale i rodiče) si na mě zvyknou a berou mě jako toho „známého s foťákem“.  Rodinné a portrétní fotografování je podle mě právě o tom vystihnout rodinou pohodu a ne předem připravovat aranžované portrétní kompozice.

Držím se toho, že rodinné focení se dá pojmout jinak než stylem strnulého pózování před foťákem, protože to nebaví ani děti, ani rodiče a nakonec ani fotografa :) Mám rád přirozenost a to, když portrétní fotografie a rodinná fotka říká trochu víc o lidech, které fotografuji. Proto jako portrétní i svatební fotograf mám nejraději, když jsou lidé sami sebou a chovají se přirozeně. Proto se mi při rodinném focení, předsvatebním fotografování i jiném fotografování párů osvědčilo fotit stylem procházka. Rodiče i děti mají dostatek času zvyknout si na foťák i na mě a vzniknou krásné  a přirozené fotky, které udělají radost.

Pojďte se podívat na fotky, které vznikly z rodinného focení kousek od centra Českých Budějovic. Chtěli byste podobné rodinné fotky?

PORTFOLIO