Portrétní fotografie

Fotografování portrétů žen, mužů, párů, profesní/byznys portrét

Nafotit dobrý portrét pro mě znamená vystihnout fotografovaného člověka, aby výsledná fotografie byla především o něm.  Dávám přednost tomu, abych Vaši osobnost vystihl na portrétu co nejlépe a máte tak jistotu, že Vás nebudu nutit do nucených, vyumělkovaných póz nebo situací, ve kterých se nebudete cítit dobře. Spokojenost klienta je pro mě nejdůležitější a udělám maximum pro to, aby portrétní fotografování probíhalo v uvolněné atmosféře a vy jste si odnesli fotky, které Vám ještě dlouho budou dělat radost.

Portrétní fotografie venku

Portrétní focení venku je možné v přírodě nebo ve městě – třeba na vašem oblíbeném místě, možné jsou i kombinace obojího. Focení portrétů venku vám dává trochu větší volnost pohybu a vyjádření, protože nejsme limitováni prostorem ateliéru.

Menší nevýhodou focení venku jsou změny počasí – ale i při dešti nebo sněžení se dají nafotit pěkné a zajímavé fotky. Druhou menší nevýhodou focení venku je nutnost dostatku slunečního světla – v zimním období je ideální začít fotit alespoň 2 hodiny před západem slunce. V létě je naopak lepší fotit později odpoledne mimo největší horko a ostré slunce.

V Českých Budějovicích jsou má oblíbená místa například historické centrum, kolem Malše (ideálně od Velkého jezu ke Špačkům nebo slepé rameno), Sokolský ostrov, Stromovka nebo Vrbenské rybníky.

Portrétní fotografie v ateliéru

V případě vašeho zájmu je možné fotografování v ateliéru v Českých Budějovicích. Ateliérové focení portrétu má výhodu, že fotografujeme za stejných světelných podmínek – nezáleží na tom, jestli je zataženo nebo prší. Ateliérové focení má svou kouzelnou atmosféru a získáte fotky, které není možné venku vyfotit.

Kde fotografuji portréty

Fotografuji především v Českých Budějovicích, Táboře, Veselí nad Lužnicí a okolí ale není problém za Vámi přijet i kamkoliv jinam po celé České republice. Fotografování v ateliéru je možné v Českých Budějovicích (případně po předchozí domluvě i u vás).

Cenu focení portrétu najdete v ceníku.

PORTFOLIO