Kájovská pouť 2017

Fotoreportáž

15.10.2017 Kájov u Českého Krumlova

 

kardinál Dominik Duka, OP

Moc často se člověku nepoštěstí fotit mši, kterou slouží sám kardinál a primas český Dominik Duka. Mně se to povedlo tuto neděli,kdy jsem zaskakoval za nemocného kolegu fotografa z projektu Člověk a víra ;)

Když se mi v pátek kolega ozval, že je trochu marod a zda bych za něj fotografování akce mohl vzít, myslel jsem si, že se bude jednat pouze o větší církevní akci. Na pouti v Kájově ani na místě samém jsem ještě nikdy nebyl, tak jsem si vše prohlédl na Google Street View a promyslel, kde zaparkuji. Vyrazil jsem z Veselí nad Lužnicí směr České Budějovice a Český Krumlov a nechal si zhruba půlhodinovou rezervu k dobru. První komplikace přišla chvíli po vyjetí z Veselí nad Lužnicí, když jsem zjistil, že kvůli nově budované dálnici je opět nová objížďka na Ševětín. Už jsem si myslel, že se situace s objížďkami do Českých Budějovic ustálila a nemají mě čím překvapit, ale byl jsem na velkém omylu. Druhá komplikace byla po příjezdu do Kájova, kde jsem zjistil, že se nejedná pouze o větší církevní pouť, ale o událost se spoustou stánků, lidí a zákazů vjezdu :D Nakonec se mi ale povedlo najít parkování a včas dorazit ke kostelu.

Liturgie byla ve svátečním duchu a dorazilo takové množství věřících, že se jen tak vešli do kostela. Trochu to sice ztěžovalo focení, ale fajn atmosféra mi nepohodlí bohatě nahradila.

Fotografie jsou z hlavní poutní mše v neděli 15. října 2017, kterou celebroval kardinál Dominik Duka, OP. Fotografováno pro projekt Člověk a víra.

Nezapomeňte zabrousit i na mou stránku na Facebooku.

MOJE PORTFOLIO