Jak probíhá fotografování 2017-04-24T18:57:34+00:00

JAK PROBÍHÁ FOTOGRAFOVÁNÍ

 

Pojďme si spolu projít, co předchází vašim krásným fotkám.

Objednat fotografování

Fotograf Jindřichův Hradec portrét žena

První kontakt

Vaše základní představa a rezervace termínu

Po vyplnění rezervačního formuláře se Vám ozvu s nabídkou možných termínů (lze se také domluvit přes e-mail, Facebook, telefonicky nebo osobně), místa (fotím především v Českých Budějovicích, Veselí nad Lužnicí, Táboře, ale po domluvě i jinde v jižních Čechách), dále domluvíme termín a čas. Fotím převážně v exteriéru, ale je možné fotit i u Vás doma nebo ve Vaší firmě.

V rezervačním formuláři prosím nezapomeňte vyplnit, jaké fotografie byste rádi nafotili:

 • fotografování portrét – ženy, muži, párová, skupinová
 • fotografování svatba – pouze obřad, polodenní, celodenní
 • rodinné fotografování – vaše rodina, rodinná oslava, křest
 • jiné – fotografování nemovitostí, fotografie prostor vaší firmy, nafocení ilustračních fotek pro web apod.

Do zprávy můžete vyplnit další informace: Předpokládaný termín – velmi důležité je to u svateb. Podělte se o své sny a nápady, jaký typ fotek byste chtěli realizovat (portrét ve městě, v parku, přírodě, u vás doma atd.) a jak chcete vypadat (např. u portrétu ženy: roztomile, romanticky, dračice atp.). Díky tomu budu mít lepší představu a pokusím se navrhnout konkrétní místo i styl focení, aby vše co nejlépe odpovídalo Vašim představám.

E-mailem nebo telefonicky upřesníme Vaše představy a doladíme veškeré detaily. Pokud budete potřebovat, poradím Vám s výběrem oblečení, výběrem případných propriet (doplňky oblečení, deštník, šátky, …) a zodpovím případné dotazy. Většinu věcí doladíme těsně před focením, ale pokud by to bylo potřeba, je možné domluvit ještě před focením bezplatné a nezávazné osobní setkání, na kterém si můžeme vyjasnit Vaše očekávání.

Den až dva před focením

 • Těsně před focením neměňte účes (pokud zvažujete změnu účesu, udělejte tak alespoň týden předem)
 • Několik dnů předem vynechte solárium a příliš se neopalujte
 • Snažte se být co nejvíce odpočatí (dobře se vyspěte, nepřehánějte to s alkoholem ani stresem, na výsledných snímcích je to znát)
 • Proveďte nezbytné kosmetické úkony: pedikůra, manikůra, depilace u žen, případné oholení u mužů pokud nenosíte vousy (holení a depilaci je lepší provést den předem, aby se mohlo zhojit případné podráždění kůže)
 • Pokud by se ale něco nepovedlo a objevila se nějaká chybička na kráse (pár pupínků nebo kruhy pod očima), není důvod se stresovat, fotografie retušuji v profesionálním programu Adobe Photoshop.

Těsně před focením

 • Pokud máte unavené oči po práci, doporučuji použití očních kapek na zklidnění očí a proti jejich zarudnutí
 • Zkontrolujte a odstraňte případné drobné nedostatky (skvrny na oblečení, zbytky jídla v zubech)
 • Pro ženy je vhodné nanést jednoduchý přirozený make-up pro sjednocení barevného odstínu pleti, make-up musí odpovídat zbytku pleti, aby obličej nevypadal oranžově nebo neměl výrazně jiný nádech oproti zbytku těla
 • Co nemusíte řešit: probíhající akné, odřeniny a modřiny (můžete buď na místě zakrýt svým make-upem nebo se dají vyretušovat)

Focení

Sejdeme se v domluveném čase a místě, kde nejdříve doladíme detaily (oblečení, doplňky, na která místa půjdeme fotit). Snažím se, aby mé portréty vystihovaly i něco z Vaší osobnosti, proto budu rád, když si nejprve popovídáme o tom, co Vás baví, jaké máte koníčky apod.

Fotografuji většinou tak, že část míst a póz mám rozmyšlenou dopředu (např. fotografie na konkrétní lavičce, mostě, u zdi, v té a té póze) a část nechávám na momentální inspiraci a improvizaci. Častokrát právě takhle vznikly mé nejlepší fotky. Pokud budete mít vlastní představu a nápady, velmi rád je budu realizovat, pokud ne, rád Vám poradím a pomůžu. Ze svých zkušeností můžu říct, že nejlepší fotky vznikají v druhé půlce a ke konci fotografování, kdy se fotografovaný člověk uvolní a začne si fotografování užívat.

Během focení Vám průběžně ve fotoaparátu ukáži nafocené snímky, abychom si ujasnili, zda odpovídají Vaší přestavě.

Po focení

Doma vyberu domluvený počet fotografií, které vám upravím a upravené verze doručím domluveným způsobem (osobně na DVD nebo elektronicky). Fotografie dodávám ve full HD rozlišení (vhodné pro počítač, web) a v maximálním rozlišení pro tisk (vhodné především pro tisk, kvůli vyšší velikosti nevhodné k běžnému prohlížení).

PROHLÉDNĚTE SI MÉ FOTOGRAFIE