JAK PROBÍHÁ FOTOGRAFOVÁNÍ

 

Pojďme si spolu projít, co předchází vašim krásným fotkám.

Objednat fotografování

Fotograf Jindřichův Hradec portrét žena

První kontakt

Vaše základní představa a rezervace termínu

Po vyplnění rezervačního formuláře na stránce s ceníkem se Vám ozvu s nabídkou možných termínů (lze se také domluvit přes e-mail, Facebook, telefonicky nebo osobně), místa (fotím v celých jižních Čechách, především v Českých Budějovicích, Veselí nad Lužnicí, Táboře, ale po domluvě i jinde), dále domluvíme termín a čas. Fotím převážně v exteriéru, ale je možné fotit i u Vás doma nebo ve Vaší firmě.

V rezervačním formuláři prosím nezapomeňte vyplnit, jaké fotografie byste rádi nafotili:

 • fotografování portrét – ženy, muži, párová, skupinová
 • fotografování svatba – pouze obřad, polodenní, celodenní
 • rodinné fotografování – vaše rodina, rodinná oslava, křest
 • jiné – fotografování nemovitostí, fotografie prostor vaší firmy, nafocení ilustračních fotek pro web apod.

Do zprávy můžete vyplnit další informace: Předpokládaný termín – velmi důležité je to u svateb. Podělte se o své sny a nápady, jaký typ fotek byste chtěli realizovat (portrét ve městě, v parku, přírodě, u vás doma atd.) a jak chcete vypadat (např. u portrétu ženy: roztomile, romanticky, dračice atp.). Díky tomu budu mít lepší představu a pokusím se navrhnout konkrétní místo i styl focení, aby vše co nejlépe odpovídalo Vašim představám.

E-mailem nebo telefonicky upřesníme Vaše představy a doladíme veškeré detaily. Pokud budete potřebovat, poradím Vám s výběrem oblečení, výběrem případných propriet (doplňky oblečení, deštník, šátky, …) a zodpovím případné dotazy. Většinu věcí doladíme těsně před focením, ale pokud by to bylo potřeba, je možné domluvit ještě před focením osobní setkání, na kterém si můžeme vyjasnit Vaše očekávání.

Den až dva před focením

 • Těsně před focením neměňte účes (pokud zvažujete změnu účesu, udělejte tak alespoň týden předem)
 • Několik dnů předem vynechte solárium a příliš se neopalujte
 • Snažte se být co nejvíce odpočatí (dobře se vyspěte, nepřehánějte to s alkoholem ani stresem, na výsledných snímcích je to znát)
 • Proveďte nezbytné kosmetické úkony: pedikůra, manikůra, depilace u žen, případné oholení u mužů pokud nenosíte vousy (holení a depilaci je lepší provést den předem, aby se mohlo zhojit případné podráždění kůže)
 • Pokud by se ale něco nepovedlo a objevila se nějaká chybička na kráse (pár pupínků nebo kruhy pod očima), není důvod se stresovat, fotografie retušuji v profesionálním programu Adobe Photoshop.

Těsně před focením

 • Pokud máte unavené oči po práci, doporučuji použití očních kapek na zklidnění očí a proti jejich zarudnutí
 • Zkontrolujte a odstraňte případné drobné nedostatky (skvrny na oblečení, zbytky jídla v zubech)
 • Pro ženy je vhodné nanést jednoduchý přirozený make-up pro sjednocení barevného odstínu pleti, make-up musí odpovídat zbytku pleti, aby obličej nevypadal oranžově nebo neměl výrazně jiný nádech oproti zbytku těla
 • Co nemusíte řešit: probíhající akné, odřeniny a modřiny (můžete buď na místě zakrýt svým make-upem nebo se dají vyretušovat)

Focení

Sejdeme se v domluveném čase a místě, kde nejdříve doladíme detaily (oblečení, doplňky, na která místa půjdeme fotit). Snažím se, aby mé portréty vystihovaly i něco z Vaší osobnosti, proto budu rád, když si nejprve popovídáme o tom, co Vás baví, jaké máte koníčky apod.

Fotografuji většinou tak, že část míst a póz mám rozmyšlenou dopředu (např. fotografie na konkrétní lavičce, mostě, u zdi, v té a té póze) a část nechávám na momentální inspiraci a improvizaci. Častokrát právě takhle vznikly mé nejlepší fotky. Pokud budete mít vlastní představu a nápady, velmi rád je budu realizovat, pokud ne, rád Vám poradím a pomůžu. Ze svých zkušeností můžu říct, že nejlepší fotky vznikají v druhé půlce a ke konci fotografování, kdy se fotografovaný člověk uvolní a začne si fotografování užívat.

Během focení Vám průběžně ve fotoaparátu ukáži nafocené snímky, abychom si ujasnili, zda odpovídají Vaší přestavě.

Po focení

Doma vyberu domluvený počet fotografií, které vám upravím a upravené verze doručím domluveným způsobem (osobně na DVD nebo elektronicky). Fotografie dodávám ve full HD rozlišení (vhodné pro počítač, web) a v maximálním rozlišení pro tisk (vhodné především pro tisk, kvůli vyšší velikosti nevhodné k běžnému prohlížení).

PROHLÉDNĚTE SI MÉ FOTOGRAFIE