Co je dobré vědět 2018-01-31T09:51:14+00:00

Zde naleznete odpovědi na důležité otázky týkající se naší spolupráce. Více informací o tom, jak focení probíhá, se dočtete na stránce Jak probíhá fotografování.

Obecné informace

  • Na fotografování portrétů apod. je možné si po předchozí domluvě vzít s sebou doprovod. Hlavně při fotografování žen může kamarádka pomoci s úpravou vlasů, líčením apod. Pokud se nejedná o párové focení, nedoporučuji brát s sebou přítele, hlavní pozornost by měla být věnována fotoaparátu a ne příteli.
  • Retušování fotografií – veškeré finální fotografie procházejí důkladnou úpravou a retuší. Vždy se snažím co nejlépe retušovat všechny dočasné vady (akné, skvrnky), ale aby portrét co nejvíce vystihoval fotografovaného, neretušuji pihy ani jiná znaménka krásy. Pokud byste měli zájem je též vyretušovat, dejte mi to prosím vědět před úpravou fotografií.
  • Poskytuji pouze finální verze fotografií, nedávám k dalšímu šíření neupravené verze nebo všechny fotky. Úprava fotografií v počítači je poměrně náročný úkol, ale rozdíl mezi upravenou retušovanou fotografií a neupravenou je zásadní. Jedná se o mou profesionální reprezentaci, kdy je nutné, aby fotky byly naprosto špičkové kvality. Navíc pro dosažení nejlepších snímků fotografuji pouze do bezztrátového formátu RAW, který se po úpravách musí převést do JPG pomocí speciálního software.
  • Pokud nebudete mít nic proti, rád využiji Vaše fotografie pro svou další propagaci. Budu rád za Vaši zpětnou vazbu a doporučení mých služeb Vašim přátelům.

Místo

  • Výběr místa provedeme podle stylu focení a Vašeho očekávání od fotek (exteriér, Vaše oblíbené místo, u vás doma nebo ve firmě)
  • Při focení v exteriéru je důležité, aby bylo k dispozici přímé sluneční světlo i místa ve stínu. To je zvláště důležité, pokud budeme fotografovat za jasného letního dne, kdy ostré stíny nepůsobí nejlépe. Je také důležité, aby se na zvoleném místě nevyskytovalo příliš mnoho rušivých prvků, které by vadily na pořízených fotkách (zaparkovaná auta, reklamní poutače, nepořádek apod.)

Oblečení

Oblečení má velký vliv na to, jaký bude výsledný efekt fotek. Je dobré si vybrat to, v čem se cítíte dobře a co vám sluší. Vhodné je vzít si s sebou více druhů oblečení, je možné využít i “vrstvení” oblečení (svetr přes košili nebo tričko), využít různé doplňky (šátky, korále, náušnice, čepice, klobouky). Výběr oblečení nechávám převážně na vás, v případě potřeby rád poradím.

Zde je několik tipů, co je dobré a na co si dávat pozor:

  • Vyhýbejte se příliš křiklavým barvám (oranžová, jasně žlutá), oblečení by nemělo mít reflexní prvky (vadí zejména při použití blesku) nebo příliš výrazná loga výrobců (pokud není Vaším cílem je mít na fotce).
  • Je lepší zvolit oblečení jednobarevné nebo s jednoduchým vzorem, složitější vzory odvádějí pozornost od Vás.
  • U jednoho obleku (kalhoty/sukně, vršek) nemíchejte světlé a tmavé barvy (černá-bílá), pokud máte světlejší pleť doporučuji vyhnout se příliš tmavé vrchní části oblečení.
  • Oblečení by mělo být celkově sladěné, pozor si dávejte také na boty.